GamA
Dobro Dosao

Join the forum, it's quick and easy

GamA
Dobro Dosao
GamA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SERVER PRAVILA!

Go down

SERVER PRAVILA! Empty SERVER PRAVILA!

Post  GeneraL Thu Jul 23, 2009 8:34 am

Krsenje pravila servera ce se strogo kaznjavati:


Pravila za vozace


-Vožnja pogrešnom trakom - Svaki vozac mora se u prometu pridrzavati svoje trake, uprotivnom ostat ce bez vozacke dozvole
-Parkiranje vozila - Zabranjeno je parkiranje osobnih vozila na nepropisna mjesta. Za to cete dobivati ticket ili ako ste vec opomenuti dobivat cete KICK i oduzimat ce vam se vozacka dozvola
-Vožnja u pijanom stanju - Zabranjen je bilo kakav oblik vožnje u nesvjesnom stanju, ako vas policajac zaustavi dobit cete ticket
-Namjerno gaženje pješaka - Zabranjeno je gaženje pješaka, ako neki pješak izleti na cesti obavezno kocite. Za kršenje ovoga cina ostajat cete automatski bez vozacke dozvole
-Upravljenje avionima i helikopterima - Zabranjeno je slijetanje na nepropisnim mjestima (na sred ceste, medu ljude i sl.)
*Drive By

Objašnjenje

Drive By je svako ubojstvo koje je pocinjeno brzim pucanjem iz auta na pješaka. To brzo pucanje se dešava ako igrac puca sa vozacevog mjesta. Dozvoljeno je pucanje sa vozacevog mjesta na drugo vozilo, ali nije dopušteno pucanje sa vozacevog mjesta na pješaka, jer to je šugav nacin ubojstva i pješak je prakticki bespomocan.Ako je igrac na suvozacevom mjestu, on ima pravo pucati na igraca jer brzina pucanja je normalna i nije ubrzana te i igrac ima vremena da se skloni ili da uzvrati paljbu na auto. DriveBy je isto namjerno gaženje igraca i stajanje na njemu. To je jos gori nacin ubojstva jer tu pješak stvarno nema spasa.


Korištenje DriveBy-a - Znaci dopušteno je sa suvoza?evog mjesta na pješaka i na auto pucati ali u nipošto nije dozvoljeno sa voza?evog na pješaka i nije dozvoljeno gaziti pješake. Svaki igra? koji bude kršio ovo pravilo biti ?e kickan. Ako se to ponovo dobit ?e ili warn ili areu

OOC i IC chat


Objašnjenje

OOC je skracenica od Out Of Character, sto znaci iz razgovaranje izvan lika (nevezano za server). Primjer Danas sam isao u skolu, dobio sam jedinicu iz matematike jer sam stalno igrao na serveru.
IC je skracenica od In Character, sto znaci razgovaranje unutar lika. Primjer Prodajem kucu na Richamenu, posaljite mi svoje ponude na SMS ili razgovor sa drugom osobom Jao sada me policajac zaustavio jer nisam imao vozacke dozvole i dao mi je kaznu od cak 5000$.



Pravila za OOC i IC chat

-Pravila pisanja Oglasa (poznatije kao AD) - Svaki oglas nesmije sadržavati bilo kakvu OOC vijest, komentar, poruku i sl. Zabranjeno je postavljati pitanja u oglase npr. Prodaje li tko kucu?. Ovaj AD ispravno se treba ovako napisati Kupujem kucu, nudim do 100 000$, zainteresirani javite se na broj telefona. Zabranjeno je stavljanje smajlica u oglase npr. Kupujem kucu, mogu dati samo 50 000$ . Zabranjeno je stavljenje ilegalnih oglasa npr. Kupujem oruzje ili Prodajem drogu i sl. Svaki igrac mora poštovati ova pravila, uprotivnom biti ce kickan sa servera ili cak moze dobit opomenu (warn)
-OOC chat (poznatije kao /o) - U ovom chatu dozvoljeno je pisanje samo OOC tema. Administrator na serveru može dopustiti blaži oblik IC-a npr. Jel se radi išta zanimljivo na serveru. Teži oblici IC-a nikad nisu dopušteni npr. Ivane gdje si, dodi kod burgera.
-Pravila pisanja vijesti (poznatije kao /news) - Svaki novinar dužan je pisati vijesti koje u sebi sadržavaju opise dogadanja na serveru. Svaki OOC u vijestima biti ce kažnjen KICKOM. Bude li se ponavljalo korisnik ce dobit opomenu(warn)
-Spamanje u chatovima - Ovo je strogo zabranjeno i biti cete kickani sa servera, ukoliko se bude ponavljalo dobivat cete opomenu(warn)+kick ili cak i ban
-Pravila pisanja /me chata - Zabranjen je POWERGAMING odnosno koristenje /me za nemoguce radnje!(npr. /me skace 50 metara u zrak itd...)

*Death Match (poznatije kao DM)


*Objašnjenje

Postoji više vrsta DM-a:
-Najpopularniji je ubijanje bez razloga. Znaci vi sami ili sa ekipom se okupite na javnom mjestu i pocnete bez ikakvog razloga ubijati druge igrace. Za DM ?ete dobivati warn ili areu, zavisi što prisutni administrator odluci.
-Druga vrste DM-a jeste konstantno ubijanje jednog te istog igraca. Znaci vi ?cm vidite nekog igraca s kojim ste se posvadali ili koji vam se nesvida vi ga ubijete i tako više puta.
-Ubijanje igraca na mjestu spawna (poznatije kao spawn killing) - Ovo je jedan od težih oblika DM-a i za ovo cete odmah dobiti opomenu (warn).
Ako vam je stalo do prepucavanja, dogovorite se sa drugom grupom ljudi i idite negdje u gdje nema nikog i ubijajte se.

Napomena:

DM izme?u bandi ce biti dozvoljen samo u onim podrucjima gdje nema civila il drugih igraca.Ukoliko se obracunavate tamo gdje ima ljudi ili civila to ce se smatrat DM-om i kaznjavat ce se.

-Poštivanje odluka administratora - Svaku odluku koju administrator donese na serveru NEMATE se pravo na nju buniti. Ako mislite da je administrator pogrijesio imate poseban forum za to koji se zove Žalbe na admine
Ucenje admina kako da radi svoj posao - Ovo stvarno ide na živce i pokušajte ovo izbjegavati
Slanje prijava adminima (poznatije kao /report) - Pisanje reporta služi za slanje neke neispravnosti na serveru adminima, npr. ako netko radi DM, ili ako je netko cheater. Dopisivanje sa adminima na report nije dozvoljeno za to imate /sms
-Transakcija novca - Svako slanje novca preko racuna (/wiretransfer), dužni ste to prijaviti na /report.Znaci morate prije slanja novca napomenuti koji iznos šaljete, kome ga šaljete


**Korištenje sifra (cheatova) - To je strogo zabranjeno i dobivat cete vjecne banove, bez mogucnosti pomilovanja (unbana)
*Iskorištavanje bugova - To je jedan od težih prekršaja i može vas dovesti ?ak do bana. Svaki bug koji ste pronašli dužni ste ga prijaviti na report ili na forum


*AFK (Away From Keybord) - Ovo je strogo zabranjeno jer je to nepošten nacin dolaženja do vecih levela i novaca (payday).Za ovo ce se dobivati KICK
-RL prijetnje igracima - Ovo je strogo zabranjeno i dobit cete ban bez dugo razmišljanja
*Imena na serveru - Svaki igrac mora imati ime formata Ime_Prezime npr. Marko_Maric. Nemozete imati samo ime npr. Marko. Isto tako morate imati velika pocetna slova i nemozete imati ovakav format imena MARKO_MARKIC, marko_markic, MaRkO_MaRkIc. Nesmijete imati imena poznati osoba i imena moraju imati smisla. Nemozete staviti Kskexsa_Skjgxks.Nesmijete imati posebne znakove u imenu npr (, . ; @, /) i slova sa kva?icama (Š,?,Ž,?,?), jer tada se necete moci logirati



Pravila ce se s vremenom mjenjati
GeneraL
GeneraL
Admin

Posts : 72
Points : 108600
Join date : 2009-07-21

https://gama.forumotion.net

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum